Hazırladığımız Raporlar

224
Elektrik İç Tesisat Denetimi

Termal Kamera analizi ve kaçak akım rölesi uygunluk kontrolü.

354
Topraklama Raporu

Prizden ya da panodan topraklama ölçümü ve raporlanması.

146
Paratoner Ölçüm Raporu

Paratoner uygunluk kontrolü ve sonuçların raporlanması.

Elektrik Tesisat Kontrolü Hizmetleri

Güleç Mühendislik bünyesinde, Elektriksel ölçüm ve raporlama ile Tesisat Muayene hizmetleri verilmektedir. Elektrik tesisat kontrolü yaptırmak,  uygun fiyatlarda güvenilir, kaliteli ve hızlı hizmet almak için bize ulaşınız. Elektrik Mühendisleri Odası tarafından alınmış yetki belgelerimiz ile hazırladığımız raporlar tüm resmi kurumlarda geçerlidir.

Hazırladığımız raporlar Türkak tarafından akredite kurum bünyesinde onaylanmaktadır.

 

Ölçüm ve Raporlama kapsamında verdiğimiz hizmetler;

 • Paratoner ölçümü, tesisat kontrolü, ve raporlanması

  Paratoner topraklama ölçümü, paratoner topraklama raporu, koruma borusu kontrolleri, indirme iletkenleri kontrolleri, muayene klemensi kontrolleri, çatı üstü kontrollerini içeren işlemlerin İSG mevzuat kriterlerine uygun olarak kalibrasyonlu ölçüm cihazları kullanılarak gerçekleştirilmesidir. Paratonerlerin topraklama direnç değerlerinin ölçümleri ile ilgili yönetmelikte belirtildiği üzere yılda 1 kere olmak şartıyla periyodik(yıllık) olarak ölçülüp raporlanması gerekir.

 • Harmonik Ölçümü,
 • Elektrik Tesisat Kontrolü (Tesisat Muayene)
 • Enerji Kalitesi Ölçüm ve Raporlama,
 • Termal Kamera Ölçüm ve Raporlama
 • Koruma Röleleri Röle Ayar / Koordinasyon / Test
 • Topraklama Ölçümü, Topraklama Raporu
 • Şalt Tesisleri Test ve Raporlama
 • Elektrik İç tesisat muayene raporu ( Elektrik iç tesisat uygunluk raporu)

  Elektrik tesisatı kontrol raporu hazırlanması için; tesiste bulunan tüm dağıtım,tali,aydınlatma panoları,enerji kablo tavaları, tüm makine ve motorlar, anahtar ve prizler, priz kombinasyon kutuları,aydınlatma armatürleri, tesiste yapılmış diğer ölçüm raporları olmak üzere tesisin genel itibariyle tüm elektrik tesisatı periyodik kontrolü yapılır. Elektrik iç tesisat raporu elektrik tesisatının düzgünlüğünü belirten bir rapor olup İş Güvenliği ve İlgili yönetmeliklerde belirtildiği üzere periyodik olarak yılda 1 kere yapılması zorunludur. Uygunsuzluk saptanmayan tesislere, tesisat uygunluk raporu (Elektrik tesisatı uygunluk belgesi) verilir.

 • Aydınlatma tesisatı kontrolü ölçümü ve raporlanması

  Tesiste yer alan tüm armatürlerin lüks değerleri çıkarılıp hesaplamalar yapılarak tesisin aydınlık şiddetinin uygunluğu denetlenir. İş Güvenliği ve İlgili yönetmeliklerde belirtildiği üzere periyodik olarak yılda 1 kere yapılmak zorundadır.

   

  ÖLÇÜMLER SIRASINDA KULLANDIĞIMIZ CİHAZLAR

 • Tesisat Test Cihazı (Topraklama Ölçümü, Kaçak akım Testleri)

  topraklama raporu

   

  Fluke markası, dünyanın en güvenilir elektriksel ölçü aletlerini üretmektedir. Kalite ve güveni odak noktası haline getirmiş firmamızda, sadece Fluke markalı ve kalibrasyon sertifikalı ölçü aletleri ile topraklama ölçümlerini yapıyoruz.

  Topraklama ölçümü yaparken, çalışan elektrikli aletlerinize hiçbir zarar gelmeyeceğini garanti ediyoruz.

  Fluke 1663 cihazımız ile topraklama kazığı kullanmadan, sadece prizden ölçüm alarak, topraklama direncini saptayabiliyoruz.

  Fluke 1663 cihazımız ile, kaçak akım rölesi açma süresini ve kaçak akım rölesi açma akımını saptayabiliyoruz.

 • Termal Kamera

  elektrik uygunluk raporu

  Flir markası Termal Kameranın mucidi olup, termal dedektör üreticisidir. Kalite ve güveni odak noktası haline getirmiş firmamızda, sadece Flir markalı ve kalibrasyon sertifikalı termal kamera ile termal ölçümleri yapıyoruz.

 • Enerji kalitesi ve Harmonik Ölçüm Cihazı 

  Elektrik tesisat kontrolü

  HT Italia, Vega-78 Güç kalitesi analizörü ile 50. harmoniğe kadar, Akım ve Gerilim Harmoniklerini ölçüp kayıt altına alabiliyoruz. Ayrıca Gerilim, Akım, Endüktif güç, Reaktif Güç gibi bir çok elektriksel değeri kayıt altına alıyor hem sayısal hem grafiksel olarak rapor oluşturabiliyoruz. HT Italia, güç kalitesi analizörü üretiminde en son teknolojiyi kullanan öncü bir firmadır. Vega-78, HT Italia markasının en prestijli ölçüm ve kayıt cihazıdır.

   

  Muayene Faaliyetleri aşağıdaki yönetmelikler doğrultusunda yapılmaktadır. Başlıklara tıklayarak, yönetmeliklere erişebilirsiniz.