Güleç Mühendislik, müşterilerine yüksek kaliteli ürünleri sunmak amacıyla, akıllı ev sistemleri konusunda İnohom ile işbirliği yapmaktadır. İstanbul ilinde satış, kurulum ve servis bayiisi olduğumuz ev otomasyonu ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Akıllı Ev Sistemlerinin Özellikleri

inohom-istanbul

Akıllanmış bir evde aydınlatma, perde-panjur, ısıtma ve herşeyi anahtarlardan veya akıllı telefonlarınızdan kontrol edebilirsiniz. Ne yapmak istediğinizi bilmeniz yeterli, çünkü o akıllı bir sistem.

 

Aydınlatma Yönetimi

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren yeniliklerden biri olan Led aydınlatma, bilindiği gibi enerjiyi daha verimli kullanarak aydınlatma sağlamaktadır.

Ev otomasyon sistemleri parlaklık değeri ayarlanabilen led aydınlatma ürünleri ile tam uyumlu çalışarak aydınlatma miktarını gerektiği kadar ayarlamanızı sağlar. Ayrıca ortam aydınlığı, zaman ve senaryoya bağlı olarak çalışabilen aydınlatma yönetimi sayesinde, enerji tüketimini minimum seviyeye çekerek tasarruf etmenizi sağlar.

 

Perde ve Panjur

merkezikontrolMotorlu perde ve panjurlar konfor sağlayan sistemler olmasına rağmen, klasik duvardan kumanda tekniği ile kontrol edildiğinde oldukça zahmetli olmaktadırlar. Sabah olduğunda gün ışığından yararlanmak için bütün odaları dolaşarak perde ve panjurları açmak, aynı şekilde akşam olduğunda kapatmak gerekmektedir. Akıllı perde ve panjur yönetimi sayesinde, sabah olduğunda istediğiniz perde ve panjurlar açılarak gün ışığından yararlanmanızı sağlarken akşam olduğunda otomatik kapanarak güvenlik ve enerji tasarrufu sağlar.

 

 

 

 

Güvenlik Kameraları

Ip haberleşme altyapısı sayesinde, evinizin içinde ve dış ortamda bulunan güvenlik kameralarına evinizden uzaktayken bile erişebilirsiniz. Kullanılan ip kameralar ile sürekli kayıt alınabilir, hareket algılanması durumunda ise belirtilen mail adresine uyarı gelmesi sağlanabilir. Ev Otomasyonu güvenlik altyapısı sayesinde sevdiklerinizin ve evinizin güvenliğinden emin olursunuz.

Gerektiğinde Sulama

akilliotomasyonBahçenizdeki bitki ve çimlerinizin sulanması için zaman ayırmanız gerekir, tatile veya seyahate çıktığınızda ise bitkilerinizi sulaması için emanet edecek birilerini ararsınız. Akıllı ev sistemleri, toprak nemini ölçen özel sensörü sayesinde, bitkilerinizin ihtiyaç duyduğu kadar sulanmasını sağlar. Bu sayede ne gereksiz çalışarak su israfı yapar, ne de gereğinden az çalışarak bitkilerinizin kurumasına sebep olur. Üstün kontrol yetenekleri sayesinde zamandan ve enerjiden tasarruf edersiniz.

 

 

Esnek Senaryo Yönetimi

prizkontrolAkıllı ev sistemi, diğer basit kumanda tekniklerinden farklı olarak esnek senaryo yönetimi sağlar. Oluşturulan senaryolar sayesinde, tek bir dokunuşla veya otomatik olarak pek çok sistemin çalışma şeklini ve sıralamasının kontrol edebilirsiniz. Mesela "İŞ" senaryosu ile hafta içi sabah 7:30' da alarm çalar, güvenlik sistemi devreden çıkarılır, perdeler açılır, harekete duyarlı aydınlatmalar kapatılır, kahve makineniz çalışır, tv de sevdiğiniz haber kanalı açılır...

Hırsız Caydırma Sistemi

Bir haftalığına tatile gideceğinizi düşünün, tüm hazırlıkları yaptınız ve evden çıkarken "TATİL" senaryosunu aktifleştirdiniz. Ev otomasyonu sizin yerinize alarmı kurar, priz enerjilerini kapatır (buzdolabı hariç), aydınlatmaları kapatır, su ve gaz giriş vanalarını kapatır, otomatik sulama sistemini devreye alır. Ayrıca gün ve gece boyunca, perde-panjur ve aydınlatmaları rastgele açıp kapatır, bu sayede evde olduğunuz izlenimi oluşturarak hırsızları etkin bir şekilde caydırır.

İnterkom

Dahili interkom özelliği sayesinde, kapıdaki kişiyle görüntülü ve sesli olarak görüşebilirsiniz. Ayrıca güvenlik veya apartman görevlisi ile görüşebilir, isteklerinizi yazılı mesaj ile iletebilirsiniz. Komşularınızla ücretsiz konuşabilir, site içi toplu mesajlar gönderip duyurular yayınlayabilirsiniz.

Priz Yönetimi

Evden çıkarken "Acaba ütüyü prize takılı bıraktım mı?" diye düşünmenize gerek yok. Ev Otomasyonu ile tek bir dokunuşla evinizdeki tüm prizlerin enerjilerini kesebilirsiniz. Su baskını veya yangın gibi tehlike durumlarında priz enerjileri otomatik olarak kesilerek sizin ve evinizin güvenliğini sağlar. Dilerseniz tanımladığınız bir senaryo ile istediğiniz bir prizin enerjisini zamana bağlı olarak kontrol edebilirsiniz. Böylece çamaşır veya bulaşık makinenizin enerjisini siz evden çıktıktan 2 saat sonra kesebilir veya çocuğunuzun ödev saati olan 18:00 - 21:30 saatleri arasında odada bulunan tv enerjisini kesebilirsiniz.

Sensörler

Akıllı ev sistemleri sizin ve evinizin güvenliğini en üst düzeyde tutmak için sensörler ile evinizi sürekli gözetim altında tutarak ortamdaki istenmeyen her türlü durumu anında algılar, gerekli önlemleri alır ve evinizde olmasanız bile sizi durum hakkında haberdar eder. Sensör altyapısı sayesinde; yangın, gaz kaçağı, su baskını, hırsız, kapı ve pencere açılması, cam kırılması, gibi tehlikeler algılandığında sistem otomatik olarak alarmı çalıştırır ve tüm ışıkları açıp kapatarak tehlikenin dışarıdan fark edilmesini sağlar. Gerekliyse gaz ve su vanalarını kapatır ve acil durum aydınlatmalarını çalıştırarak evden güvenli bir çıkış ortamı sağlar.

Gelişmiş İklimlendirme Kontrolü

iklimlendirme-otomasyonuSıradan akıllı ev sistemlerinde iklimlendirme kontrolü aç-kapa mantığı ile yapılırken, inohom gelişmiş bir kontrol imkanı sunar. Klimanızın sıcaklık değeri, fan hızı ve çalışma modu gibi fonksiyonlarını kontrol edebilirsiniz. Bu, sizin için daha fazla konfor ve enerji verimliliği sağlar. İsterseniz senaryolar ile de iklimlendirme sisteminizi kontrol edebilirsiniz. Mesela "İŞ" modunu aktifleştirdiniz ve evinizden ayrıldınız. Evinizde olmadığınız bu zaman diliminde sıcaklık set değeri düşürülerek tasarruf etmeniz sağlanır. Evinize geri dönüşünüzde sıcak bir yuva bulabilmeniz için ise eve dönüş saatinizden bir süre önce sıcaklık değeri arttırılır ve geldiğinizde istediğiniz sıcaklıkta bir ev bulursunuz.

 

 

 

 

 

 

Sesli Komut Desteği

Sesli komut desteği sayesinde akıllı ev kavramına yeni bir boyut kazandırıyor. Sesli komutlar ile aydınlatma, perde-panjur, prizler ve pek çok şeyi kontrol edebilirsiniz. Siz isteklerinizi söyleyin, inohom sizin için halleder.

Multimedya Sistemleri

Akıllı ev sistemleri size daha fazla konfor sunmak için tv, uydu alıcı, blu-ray oynatıcı, ses sistemi gibi multimedya cihazlarını uzaktan kumanda kullanmadan kontrol etme olanağı sağlar. Elektronik cihazlarınız için ayrı ayrı uzaktan kumanda kullanmanıza gerek yok, esnek akıllı kumanda özelliği sayesinde tüm cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz. Multimedya sistemlerinizi isterseniz senaryolar ile otomatik olarak kontrol edebilirsiniz. Eve geldiğinizde istediğiniz tv kanalı açılabilir, akşam yemeğine sevdiğiniz müzik ile başlayabilirsiniz.